سوئیچ اورلود

سوئیچ اورلود یک وسیله حفاظتی برای حفاظت از وسیله های الکتریکی در برابر اضافه جریان می باشد. همانطور که گفتیم نحوه عملکرد این سوئیچ به صورت جریانی می باشد. در صورتی که جریان عبوری از سوئیچ اورلود از حد مشخص شده آن بالاتر برود سوئیچ اورلود مدار را قطع خواهد کرد.

این سوئیچ به صورت اتوماتیک و دوباره وصل نمی شود. بلکه روی آن یک کلید قرار داده شده که باید به صورت دستی فشار داده شود تا سوئیچ دوباره وصل شود. از این سوئیچ در بسیاری از موارد استفاده می شود. برای مثال در برخی از موتور کولر های شرکت الکتروژن از این سوئیچ استفاده شده است.

قیمت سوئیچ اورلود

قیمت سوئیچ اورلود بسته به جریان و برند آن متغیر می باشد. در ادامه جدول لیست قیمت انواع مختلف سوئیچ اورلود را مشاهده خواهید کرد.

در صورت وجود هرگونه سوال یا ابهام و می توانید با مشاورین متخصص ما در گروه فنی و مهندسی موتور درایو تماس بگیرید ما اینجاییم که به سوالات شما پاسخ دهیم و مشکلات شما را برطرف کنیم.

جدول لیست قیمت سوئیچ اورلود

جریان (A)ولتاژ نامی (V)وضعیت سوئیچقیمت
3250NCتماس بگیرید
5250NCتماس بگیرید
7250NCتماس بگیرید
10250NCتماس بگیرید
15250NCتماس بگیرید
18250NCتماس بگیرید
20250NCتماس بگیرید
25250NCتماس بگیرید
30250NCتماس بگیرید
40250NCتماس بگیرید

کلید حفاظتی اورلود

شاید شما سوئیچ اورلود را با نام دیگری بشناسید.  کلید حفاظتی اورلود نام دیگری است که می توان به این تجهیز نسبت داد.

کلید حفاظتی اورلود (Overload Protection Switch) به منظور جلوگیری از آسیب دیدن دستگاه‌های الکتریکی در برابر بار اضافی یا اورلود سیستم طراحی شده است.

این کلید در واقع یک نوع سوئیچ الکتریکی است که در مدار برق قرار داده می‌شود و هنگامی که جریان بیش از حد مجاز سیستم شود، به صورت خودکار مدار برق را قطع می‌کند. بدین ترتیب، از این طریق می‌توان از آسیب دیدن دستگاه‌های الکتریکی و تجهیزات جلوگیری کرد.

آیا کلید حفاظتی اورلود قابل ریست شدن است؟

بله، کلید حفاظتی اورلود قابلیت ریست کردن پس از قطع شدن خودکار مدار برق را داراست. برای ریست کردن کلید حفاظتی اورلود، ابتدا باید منبع تغذیه دستگاه را قطع کرده و سپس دکمه ریست (Reset) را فشار داده تا مدار برق دوباره اتصال پیدا کند.

به عنوان یک نکته مهم، توصیه می‌شود پس از ریست کردن کلید حفاظتی اورلود، دلیل اورلود شدن سیستم را پیدا کرده و آن را رفع کنید تا از وقوع این مشکل در آینده جلوگیری شود.

کلید حفاظتی اورلود در چه مواردی کاربرد دارد؟

کلید حفاظتی اورلود در صنعت برق و الکترونیک، تجهیزات خانگی و تجاری، و در بسیاری از سیستم‌ها و دستگاه ها قابل استفاده می‌باشد. برای مثال:

  1. استفاده در سیستم‌های تهویه مطبوع: در سیستم‌های تهویه مطبوع، کلید حفاظتی اورلود برای جلوگیری از اورلود شدن کمپرسور و سایر تجهیزات مورد استفاده قرار می گیرد.
  2. استفاده در سیستم‌های الکترونیکی: کلید حفاظتی اورلود می‌تواند در سیستم‌های الکترونیکی مانند کامپیوترها، دستگاه‌های پزشکی، سیستم‌های ارتباطی و غیره برای جلوگیری از آسیب دیدن تجهیزات به کار گرفته شود.
  3. استفاده در سیستم‌های خانگی: کلید حفاظتی اورلود می‌تواند در سیستم‌های خانگی مانند یخچال‌ها، ماشین لباس‌شویی‌ها، تلویزیون‌ها، کنترل‌کننده‌های پرده‌های برقی و غیره برای جلوگیری از آسیب دیدن تجهیزات و همچنین ایمنی کاربران استفاده شود
  4. استفاده در صنایع تولیدی: کلید حفاظتی اورلود در صنایع تولیدی مانند صنعت خودرو، صنعت مواد غذایی، صنایع نساجی و غیره برای محافظت از تجهیزات و کاربران استفاده می‌شود.

به طور کلی، کلید حفاظتی اورلود در هر سیستم الکتریکی که نیاز به محافظت از تجهیزات در برابر اضافه جریان و ایمنی کاربران دارد، قابل استفاده است.

انتخاب کلید حفاظتی اورلود مناسب

برای انتخاب کلید حفاظتی اورلود مناسب، باید موارد زیر را در نظر داشت:

۱- جریان نامی سیستم: باید کلید حفاظتی اورلودی که انتخاب می‌کنید، بتواند جریان نامی سیستم را پوشش دهد.

۲- نوع بار: باید نوع باری که قرار است کلید حفاظتی اورلودی برای آن استفاده شود را بشناسید. بعضی از کلیدهای حفاظتی اورلود برای بارهای خاصی مانند موتورها، ترانس‌ها و غیره طراحی شده‌اند.

۳- جریان اوورلود: باید کلید حفاظتی اورلودی را انتخاب کنید که به راحتی جریان اوورلود را شناسایی کند و بتواند به سرعت واکنش نشان دهد.

۴- حداکثر زمان واکنش: برای حفاظت از تجهیزات الکتریکی، باید کلید حفاظتی اورلودی را انتخاب کنید که در حداکثر زمان مجاز واکنش نشان دهد.

۵- نوع کاربری: باید نوع کاربری که قرار است کلید حفاظتی اورلودی در آن استفاده شود را در نظر داشته باشید. به عنوان مثال، برای سیستم‌های صنعتی بهتر است از کلید حفاظتی اورلودی با محدوده جریان بیشتر استفاده شود.

۶- استانداردها: باید اطمینان حاصل کنید که کلید حفاظتی اورلودی با استانداردهای مربوط به ایمنی و عملکرد الکتریکی مطابقت دارد.

پس از مطالعه موارد ذکر شده ، می‌توانید کلید حفاظتی اورلود مناسب برای سیستم خود را پیدا کنید.

فروشگاه موتور درایو آماده تامین انواع سوئیچ اورلود (کلید حفاظتی اورلود) می باشد. برای کسب اطلاعات و راهنمایی بیشتر با ما تماس بگیرید و مشاوره تلفنی رایگان 5 دقیقه ای دریافت کنید.

سعید وهابیمشاهده نوشته ها

Avatar

من سعید وهابی فارغ تحصیل مهندسی برق از تبریز هستم. در زمینه های سئو، تولید محتوای ارگانیک تخصصی و طراحی وبسایت مشغول به کار هستم. علاقه شدید من به طبیعت و مسافرت باعث شد تا در مسیر تورلیدری طبیعت گردی و سفرهای خاص مثل سفر با دوچرخه هم وارد بشم. یاد گرفتن چیزهای جدید برای من همیشه جذاب بوده و به نظرم این قصه هیچوقت تموم نمیشه.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *