سنسور PT100

سنسور PT۱۰۰ یا بهتر است بگویم RTD PT100 برای سنجش دمای محیط استفاده می‌شود. که می‌توان از آن در حفاظت الکتروموتور ها نیز استفاده کرد. به این صورت که هسته PT۱۰۰ را در یک غلاف فلزی قرار داده و روی سیم های آن ها وارنیش مخصوص می کشیم و با قرار دادن این سنسور در داخل سیم پیچی ها می توانیم به صورت ریل تایم و آنلاین دمای سیم پیچ ها را مشاهده کنیم.

حال می توانیم این اطلاعات را به سیستم های کنترلی و حفاظتی خودمان متصل کنیم. تا در صورتی که دمای سیم پیچ ها از حدی که ما تعیین میکنیم بالاتر برود سیستم های حفاظتی و کنترلی ما در مدار کنترل وارد عمل شده و برق ورودی موتور را قطع کنند. در اینصورت از آسیب های احتمالی جلوگیری شود.

بنابراین خود سنسور ptc عمل قطع و وصل را انجام نمی دهد. بلکه فقط اطلاعات دمای محیط را در اختیار ما می گذارد تا ما بتوانیم بر اساس این اطلاعات سیستم حفاظتی و کنترلی خود را وارد عمل کنیم.

عملکرد سنسور RTD PT100

در واقع RTD (Resistance Temperature Detector) در فارسی به معنای آشکارساز دمای مقاومتی می باشد. نمودار تغییر دمای این سنسور به صورت خطی می باشد.یعنی به ازای هر یک درجه بالا رفتن دما میزان مشخصی ازمقاومت این سنسور نیز بالا می رود. نمودار خطی تغییرات دمای RTD را در پایین می بینید.

قیمت سنسور PT100

سنسور PT100 که مورد استفاده در صنعت الکتروموتور می باشد در مدل های مختلف ساخته می شود. قیمت نمونه های موجود آن در فروشگاه موتور درایو به صورت زیر می باشد.

در صورت وجود هر گونه سوال حتما با ما تماس بگیرید. ما اینجاییم تا مشکلات صنعت را حل کنیم. و از این که بتوانیم به شما کمک کنیم خوشحال خواهیم شد.

 

**این مطلب در حال تکمیل شدن است**

محدوده اندازه‌گیری RTD PT100

به طور کلی، محدوده دمایی RTD PT100 بین 200-درجه سانتیگراد تا 850 درجه سانتیگراد است. با این حال، برخی نوع از RTD PT100 می‌توانند در محدوده دمایی وسیع‌تری کار کنند، به عنوان مثال برخی از RTD PT100 می‌توانند تا دمای صفر مطلق (270-درجه سانتیگراد) نیز کار کنند. در هر صورت، برای دقت و صحت بیشتر در اندازه‌گیری دما، محدوده عملکرد RTD PT100 باید با محدوده دمای مورد نیاز برای کاربرد مشخص شود و محدوده دمایی خارج از این محدوده باید اجتناب شود.

سعید وهابیمشاهده نوشته ها

Avatar

من سعید وهابی فارغ تحصیل مهندسی برق از تبریز هستم. در زمینه های سئو، تولید محتوای ارگانیک تخصصی و طراحی وبسایت مشغول به کار هستم. علاقه شدید من به طبیعت و مسافرت باعث شد تا در مسیر تورلیدری طبیعت گردی و سفرهای خاص مثل سفر با دوچرخه هم وارد بشم. یاد گرفتن چیزهای جدید برای من همیشه جذاب بوده و به نظرم این قصه هیچوقت تموم نمیشه.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *