‏قیمت ترمیستور PTC پی تی سی

ترمیستور PTC یک تجهیز مقاومتی حساس به دما می باشد. با افزایش دما مقاومت آن افزایش پیدا می کند در منحنی عملکرد پی تی سی مشاهده می شود که با افزایش دما مقاومت آن به صورت لگاریتمی افزایش پیدا می‌کند.

تا جایی که پس از یک دمای معین مقاومت آن به حد بی نهایت می رسد. این افزایش مقاومت توسط رله پی تی سی شناسایی شده و باعث عملکرد آن می‌شود یعنی ترمینال های نرمال و نرمال بسته اش تغییر وضعیت می دهند.

از این تغییر وضعیت ترمینال ها می توانیم در مدار فرمان الکتروموتور یا هر وسیله وسیله ای که میخواهیم حفاظت آن را بر عهده بگیریم استفاده کنیم.

در نهایت این قطعه نیز یک وسیله حفاظتی محسوب می شود که عملکرد آن بسته به دمای محیط کاری آن می باشد.

این قطعه به صورت سه تایی و شش تایی که به صورت سری با هم هستند تولید و به بازار عرضه می شود. اندازه کوچک این قطعه باعث شده که به راحتی بتوان آن را در سیم پیچ های الکتروموتور قرار داد.

عملکرد و لیست قیمت پی تی سی

در ادامه منحنی عملکرد این قطعه را مشاهده می کنید. همچنین جدول لیست قیمت انواع ptc آورده شده است در صورت وجود هرگونه سوال یا ابهام برای خرید این قطعه می توانید با مشاورین متخصص ما در موتوردرایو تماس بگیرید و از مشاوره رایگان و تخصصی ما بهره بگیرید ما اینجاییم تا مشکلات شما عزیزان را برطرف کنیم.

لیست قیمت PTC

دمای عملکرد (C°)تعداد PTCمورد استفادهقیمت
1506موتور آسانسور دو دورتماس بگیرید
1503کلیه موتورهای سه فازتماس بگیرید

بررسی علمی و تخصصی ترمیستور PTC

معنی کلمه ترمیستور چیست؟

کلمه “ترمیستور” به مخفف Temperature Dependent Resistor یا مقاومت وابسته به دما اشاره دارد. به عنوان یک نوع مقاومت، ترمیستور تغییر مقدار مقاومت خود را با تغییر دما نشان می‌دهد و به همین دلیل به عنوان سنسور دما استفاده می‌شود.

ترمیستور PTC (Positive Temperature Coefficient) یک نوع ترمیستور است که در آن مقاومت الکتریکی با افزایش دما افزایش می‌یابد. این ترمیستورها برای کاربردهای مختلفی مانند حفاظت از سیستم‌های الکتریکی، محافظت از موتورها، کنترل دما و رطوبت و غیره استفاده می‌شوند.

رله ترمیستور PTC چیست و چگونه کار می کند؟

رله ترمیستور PTC یک دستگاه الکترونیکی است که از PTC به عنوان عنصر حسگر استفاده می‌کند تا با تغییر دما، وضعیت خروجی را تعیین کند. این رله با اتصال به یک بار، در صورتی که دما از حد تعیین شده بالاتر رفت، خروجی را قطع می‌کند.

عملکرد این رله بر اساس تغییر مقاومت با تغییر دما است. با افزایش دما، مقاومت ترمیستور PTC افزایش می‌یابد و در نتیجه، جریان بر روی ورودی رله کاهش می‌یابد. زمانی که جریان بر روی ورودی رله به حد تعیین شده برسد، رله فعال می‌شود  و از این طریق، بار متصل به خروجی قطع می‌شود.

رله ترمیستور PTC به دلیل دقت بالای خود در کنترل دما، در بسیاری از کاربردها مورد استفاده قرار می‌گیرد، به عنوان مثال در سیستم‌های خنک کننده، تجهیزات صوتی و تصویری، ماشین‌آلات صنعتی و …

قیمت ptc

 رله ترمیستور 3RN زیمنس

یک نوع رله ترمیستور است که توسط شرکت SIEMENS تولید و عرضه می‌شود. این رله با استفاده از ترمیستور PTC، جریان الکتریکی را در مدار فرمان کنترل می‌کند.

این رله دارای مدارهای حفاظتی برای جلوگیری از خرابی در صورت بروز اتصال کوتاه یا برگشت جریان است و همچنین دارای ولتاژ ورودی AC و DC متفاوت است. علاوه بر این، رله ترمیستور سری 3RN دارای ولتاژ و جریان خروجی متفاوتی است که با توجه به نوع بار و نیاز به کنترل آن، می‌توان از آن استفاده کرد.

این رله های زیمنس، برای کنترل بارهایی که به دما و یا جریان الکتریکی حساس هستند، مانند تجهیزات الکترونیکی، سیستم‌های خنک کننده، سیستم‌های گرمایشی و سایر برنامه‌های مشابه، مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین، رله ترمیستور سری 3RN دارای قابلیت تعیین دمای تریپ برای حفاظت از بارهای حساس در برابر افزایش دما است.

سعید وهابیمشاهده نوشته ها

Avatar

من سعید وهابی فارغ تحصیل مهندسی برق از تبریز هستم. در زمینه های سئو، تولید محتوای ارگانیک تخصصی و طراحی وبسایت مشغول به کار هستم. علاقه شدید من به طبیعت و مسافرت باعث شد تا در مسیر تورلیدری طبیعت گردی و سفرهای خاص مثل سفر با دوچرخه هم وارد بشم. یاد گرفتن چیزهای جدید برای من همیشه جذاب بوده و به نظرم این قصه هیچوقت تموم نمیشه.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *