درباره شرکت CHINT

شرکت CHINT Group Co., Ltd. که به اختصار CHINT نامیده می شود. در سال 1984 تأسیس شد، این شرکت یک ارائه دهنده راه حل های انرژی هوشمند جهانی است. در طول 39 سال گذشته از زمان تأسیس، CHINT همواره بر صنعت و برندسازی متمرکز بوده است، استراتژی «صنعتی‌سازی، ایجاد فناوری، بین‌المللی‌سازی، دیجیتالی‌سازی و پلتفرم‌سازی» را عمیقاً اجرا کرده و سه بخش اصلی: انرژی سبز، برق هوشمند و هوشمندسازی برای کاهش تولید کربن. را تشکیل داده است. و دو پلت فرم اصلی «پلتفرم بین‌المللی CHINT و بستر نوآوری علمی فناوری» را ایجاد کرده است. کسب و کار آن بیش از 140 کشور و منطقه را پوشش می‌دهد. CHINT دارای 4 مرکز جهانی تحقیق و توسعه (R&D) و 6 منطقه بازاریابی بین المللی بوده و پایگاه های تولیدی آن در 16 کشور و منطقه پراکنده است و بیش از 40000 کارمند در سراسر جهان دارد. در سال 2022، درآمد عملیاتی CHINT به 18 میلیارد دلار رسید و CHINT برای بیش از 20 سال متوالی در فهرست 500 شرکت برتر چینی قرار گرفته است.

شرکت چانت الکتریک

کنتاکتورهای CHINT

کنتاکتورهای CHINT ساخت

شرکت چانت کشور چین در چند سری مختلف تولید می شوند. اما در بین اینها سری های NC1، NC2، NC7 و NXC به دلیل مشخصات مناسب خود در بازار ایران رواج پیدا کرده اند. این محصولات با استاندارد IEC/EN 60947-1 مطابقت داشته و با کیفیت مناسب و قیمت به صرفه توسط فروشگاه موتور درایو عرضه می شود.

کنتاکتور چانت NC1 : جریان نامی 9 تا 95 آمپر و بوبین 220 ولت

کنتاکتور چانت NC2: جریان نامی 115 تا 630 آمپر و بوبین 220 ولت

کنتاکتور چانت NC7: جریان نامی 9 تا 50 آمپر و بوبین در ولتاژهای 220، 380، 110 و 24 ولت)

کنتاکتور چانت CHINT سری NC1

کنتاکتور چانت سری NC1

 

کنتاکتورهای چانت سری NC1 درای مقادیر فرکانس نامی 50/60 هرتز و ولتاژ نامی تا 690V و جریان نامی 9 تا 95 آمپر است. در انواع کاردهی AC-3 و AC-4 قابل استفاده هستند. طبق استاندارد AC-3 برای راه اندازی و توقف موتور القایی در حال کار با جریانهای راه اندازی 6 تا 8 برابر جریان نامی می باشد و AC-4 نیز کارکبردی مشابه AC-3 دارد اما در اینجا علاوه بر راه اندازی پلاگینگ یعنی تغییر جهت موتور با تعویض دو فاز را داریم و اینچینگ به معنی قطع و وصل سریع همان طور که در بالابرها برای تنظیم بار معلق استفاده می شود. دمای محیط کار بین 5- درجه سانتیگراد تا 40+ درجه سانتیگراد بوده و ارتفاع نصب نیز زیر 2000 متر می باشد. مشخصات انواع مختلف این سزی از کنتاکتورها در ادامه آورده شده است. همان طور که از شکل کنتاکتور مشخص است در تابلو بر روی ریل استاندارد نصب می شود.

کنتاکتور چانت CHINT سری NC2

کنتاکتور چانت سری NC2

کنتاکتورهای چانت سری NC2 هم مشخصاتی همانند سری NC1 دارند. برای هر دو کاردهی AC-3 و AC-4 قابل استفاده هستند ولتاژ نامی 690 تا 800 ولت را می توانند قطع کنند و بدلیل دارا بودن قوس شکن و خنک کاری مناسب می توانند جریان نامی 115 تا 800A را حمل کنند. دمای کاری 5- درجه تا 40+ درجه سانتیگراد می باشد و برای نصب در ارتفاع کمتر از 2000 متر طراحی شده اند.

کنتاکتور چانت CHINT سری NC7

کنتاکتور چانت سری NC7

کنتاکتورهای چانت سری NC7 عمدتا در مدارات جریان متناوب با فرکانس 50 یا 60 هرتز استفاده می شود. ولتاژ نامی آنها تا 690 ولت و حداکثر جریان نامی آنها 620 آمپر تحت کاردهی AC-3 با ولتاژ سه فاز 400 ولت AC است. کنتاکتور برای راه اندازی و کنترل موتورهای AC ساخته شده است. برای این سری از کنتاکتورها بوبین های با ولتاژ 24، 11، 220 و 380 ولت طراحی شده و در بازار ایران موجود است. که همین موضوع آنها را از بقیه سری های کنتاکتور چانت متمایز کرده است. دیگر مشخصات فنی این سری در جدول زیر آورده شده است.

کنتاکتور چانت CHINT سری NXC

کنتاکتور چانت سری NXC

سری دیگر کنتاکتورهای پانت که به صورت فشرده و جمع و جور طراحی شده و ساختمان و طراحی جدیدی دارد سری NXC است. عمدتا در کاربری های AC-4 برای راه اندازی و توقف های پی در پی در کنترل موتورهای از راه دور استفاده می شود. مقادیر جریان نامی این کنتاکتورها 630-6 آمپر و ولتاژ نامی آنها  690-220 ولت است و توسط ریل استاندارد یا پیچ در تابلوی برق نصب می شود دیگر مشخصات این کنتاکتور در جدول زیر آورده شده است.

 

 

محمدرسول کریمیمشاهده نوشته ها

محمدرسول کریمی

طراح الکتروموتور و درایو و موسس مجموعه موتور درایو، مشاور شرکتهای سازنده الکتروموتور و الکتروپمپ، عضو کمیته فنی ماشین های الکتریکی سازمان ملی استاندارد ایران و مشاور شرکتهای صنعتی در ساخت الکتروموتور، تعمیرات ماشین های الکتریکی بزرگ و ارزیابی اقتصادی پروژه های صنعتی.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *