در ادامه مطالب منتشر شده که معرفی انواع اینورتر های ایرانی، چینی و کره ای پرداختیم. در این مقاله به معرفی انواع اینورتر اروپایی خواهیم پرداخت.

اینورترهای اروپایی از باکیفیت ترین محصولات موجود در بازار ایران هستند. برند های معتبر جهانی از جمله زیمنس ، اشنایدر و… جزو همین محصولات هستند.

نکته: در واقع اینورتر بخشی از درایو فرکانس متغییر است ولی در بازار ایران درایو فرکانس متغیر(VFD) را معمولا با نام اینورتر می شناسند. در ادامه مطلب منظور ما از اینورتر ، همان درایو فرکانس متغییر (VFD) می باشد.

انواع اینورتر اروپایی:

 • اینورتر زیمنس SIEMENSE
 • اینورتر ABB
 • اینورتر اشنایدر Schneider
 • اینورتر دانفوس Danfoss
 • اینورتر جفران  GEFRAN

اینورتر زیمنس SIEMENSE

کمپانی زیمنس یکی از بزرگترین تولید کننده تجهیزات صنعت برق در جهان می باشد. ساختار اصلی این شرکت در کشور آلمان مستقر می باشد. اینورتر زیمنس هم یکی از محصولات با کیفیت این مجموعه عظیم صنعتی می باشد. در ادامه به معرفی مدل های مختلف اینورتر های ساخت زیمنس در بازار ایران می اندازیم.

انواع اینورتر زیمنس

انواع اینورتر زیمنس:

 • اینورتر زیمنس Siemense V20
 • اینورتر زیمنس Siemense G120C
 • اینورتر زیمنس Siemense Micro Master

 

اینورتر زیمنس Siemense V20:

این سری از محصولات زیمنس در رنج توانی 0.2 تا 30 کیلووات در دو مدل ورودی تکفاز و ورودی سه فاز به بازار عرضه می شود. قابلیت های سخت افزاری  و نرم افزاری اینورترهای زیمنس از ویژگی های مهم آن است. و همچنین قابلیت راه اندازی با برق تکفاز از مزایای مهم این سری است که کار را برای صنایع کوچکی که دسترسی به برق سه فاز ندارند راحت تر می کند.

اینورتر زیمنس Siemense G120C:

این سری دارای طراحی کامپکت با ورودی سه فاز و در رنج توانی 0.55 تا 132 کیلووات تولید می شود. مناسب فضا های کوچک. دارای قابلیت های نرم افزاری و سخت افزاری فراوان می باشد.

اینورتر زیمنس Siemense Micro Master:

این سری به دلیل تنوع مدل ها و رنج گسترده توانی در کاربری های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند.

این سری در سه مدل Micromaster 420 و Micromaster 430 و  Micromaster 440 تولید می شود.

مدل 420 دارای ورودی تکفاز و سه فاز در رنج توانی 0.12 تا 11 کیلووات به بازار عرضه می شود.

مدل 430 دارای ورودی سه فاز در رنج توانی 7.5 تا 250 کیلووات تولید می شود.

مدل 440 دارای ورودی تکفاز در رنج توانی 0.16 تا 11 کیلووات و ورودی سه فاز در رنج توانی 5 تا 100 کیلووات.

 

اینورتر اشنایدر Schneider

اشنایدر الکتریک نیز یکی از بزرگترین شرکت های چند ملیتی است که در زمینه تجهیزات برقی فعالیت می کنید. ساختار اصلی این شرکت در کشور فرانسه می باشد. محصولات اشنایدر گستره وسیعی از صنعت برق شامل تمام بخش های تولید و توزیع انرژی الکتریکی می شود.

اینورتر اشنایدر نیز یکی از همین محصولات است. در ادامه مدل های مختلف آن را بررسی می کنیم.

انواع اینورتر اشنایدر

انواع اینورتر اشنایدر:

 • اینورتر اشنایدر ATV11
 • اینورتر اشنایدر ATV31
 • اینورتر اشنایدر ATV21
 • اینورتر اشنایدر ATV61
 • اینورتر اشنایدر ATV71
 • اینورتر اشنایدر ATV12
 • اینورتر اشنایدر  ATV212
 • اینورتر اشنایدر  ATV312
 • اینورتر اشنایدر ATV310
 • اینورتر اشنایدر  ATV610

 

اینورتر ای بی بی ABB

یکی دیگر از شرکت های بزرگ صنعت برق شرکت چند ملیتی ABB ای بی بی (آ ب ب) است. این شرکت نیز از تولید کنندگان ملزومات برق در سطح جهانی می باشد. مرکز اصلی این شرکت در کشور های سوئیس و سوئد می باشد.

اینورتر های ABB نیز یکی از محصولات این شرکت است که در مدل های مختلف و رنج توانی وسیعی تولید می شوند.

انواع اینورتر ABB

انواع اینورتر ABB:

 • اینورتر ABB ACQ 580
 • اینورتر ABB ACS 580
 • اینورتر ABB ACS 880
 • اینورتر ABB ACS 310

 

اینورتر ABB ACQ 580:

این سری از محصولات ABB با ورودی سه فاز و در رنج توانی 0.75 تا 500 کیلووات تولید می شوند. سری ACQ 580  بطور ویژه برای کار در صنعت آب و فاضلاب و مخصوص کاربری پمپ طراحی و تولید شده اند.

اینورتر ABB ACS 580:

این سری از محصولات ABB با ورودی سه فاز و تا توان 500 کیلووات و در مدل های ولتاژ متوسط تا توان 6300 کیلووات نیز تولید می شوند. سری ACS 580 همه منظوره هستند و در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. بازار هدف این سری معمولا کاربری های سبک می باشد.

اینورتر ABB ACS 880:

این سری از محصولات ABB با ورودی سه فاز و در رنج توانی 0.55 تا 5600 کیلووات تولید می شوند. سری ACS 880 کاربری همه منظوره دارند و در همه صنایع مورد استفاده هستند. بازار هدف این سری کاربری های سنگین و پیشرفته هستند.

اینورتر ABB ACS 310:

این سری از محصولات ABB با ورودی سه فاز در رنج توانی 0.37 تا 22 کیلووات تولید می شوند. سری ACS 310 کاربری همه منظوره دارند ولی به طور خاص برای کارهای گشتاور متغیر مثل فن و پمپ مورد استفاده هستند.

 

اینورتر دانفوس Danfoss

دانفوس یک شرکت بزرگ دانمارکی است که عمدتا در زمینه تولید محصولات و ارائه خدمات سیستم های تهویه ، سرمایش و گرمایش فعالیت می کند. یکی از زمینه های اصلی فعالیت این شرکت تولید اینورتر می باشد.

اینورتر های دانفوس در چند سری مختلف و در رنج توانی گسترده ای تولید می شوند.

انواع اینورتر دانفوس danfoss

انواع اینورتر دانفوس Danfoss:

 • اینورتر دانفوس FC51
 • اینورتر دانفوس FC101
 • اینورتر دانفوس FC102
 • اینورتر دانفوس FC202
 • اینورتر دانفوس FC301
 • اینورتر دانفوس FC303

اینورتر دانفوس Danfoss FC51:
این سری از اینورترهای Danfoss در مدل های ورودی تکفاز و سه فاز تولید می شوند. مدل ورودی تکفاز آن در رنج توانی 0.18 تا 2.2 کیلووات و مدل های ورودی سه فاز در رنج توانی 0.25 تا 22 کیلووات موجود هستند. این درایو ها همه منظوره بوده و در صنایع مختلف مورد استفاده هستند.

اینورتر دانفوس Danfoss FC101:
این سری از اینورترهای Danfoss با ورودی سه فاز و رنج توانی 0.37 تا 90 کیلووات تولید می شوند. این درایو ها یکی از بهترین گزینه ها برای استفاده در کاربری های فن، پمپ، کمپرسور و تاسیسات گرمایشی و سرمایشی هستند.

اینورتر دانفوس Danfoss FC102:
این سری از محصولات Danfoss با ورودی تکفاز و سه فاز دز رنج توانی وسیعی از 1.1 کیلووات تا 1.4 مگاوات تولید می شود. بیشترین کاربرد سری FC102 در صنایع حرارتی و برودتی است.

اینورتر دانفوس FC202:
این سری از محصولات Danfoss با ورودی تکفاز و سه فاز در رنج توانی وسیعی از 1.1 کیلووات تا 1.4 مگاوات تولید می شود. سری FC202 به طور ویژه برای کاربری های پمپ، آبرسانی و صنعت آب و فاضلاب طراحی شده اند.

اینورتر دانفوس  FC301:
این سری از محصولات Danfoss با ورودی تکفاز و سه فاز در مدل های مختلف خودشان در رنج توانی وسیعی 0.25 کیلووات تا 75 کیلووات تولید می شود. سری FC301 دارای کاربری عمومی بوده و در صنایع مختلف مورد استفاده هستند.

اینورتر دانفوس  FC303:
این سری از محصولات Danfoss با ورودی تکفاز و سه فاز در مدل های مختلف در رنج توانی 0.25 کیلووات تا 75 کیلووات تولید می شود. سری FC303 به طور ویژه برای استفاده در اتوماسیون صنعتی طراحی و تولید شده اند.

 

اینورتر جفران GEFRAN:

یک برند مشهور ایتالیایی که بیش از 50 سال است که در زمینه درایو ها و صنعت برق فعالیت می کند. اینورتر های این شرکت در مدل های گوناگون برای پوشش تمامی نیاز های صنایع مختلف تولید و روانه بازار می شوند.

اینورترهای صنعتی جفران در مدل های زیر تولید می شوند:

اینورتر جفران GEFRAN سری ADV200

اینورتر جفران GEFRAN سری ADV200LC

اینورتر جفران GEFRAN سری GDI50

اینورتر جفران GEFRAN سری VDI100

اینورتر جفران GEFRAN سری ADV200HC

اینورتر جفران GEFRAN سری ADV200WA

اینورتر جفران GEFRAN سری ADV200SP

اینورتر جفران GEFRAN سری ADP200

 

 

سعید وهابیمشاهده نوشته ها

Avatar

من سعید وهابی فارغ تحصیل مهندسی برق از تبریز هستم. در زمینه های سئو، تولید محتوای ارگانیک تخصصی و طراحی وبسایت مشغول به کار هستم. علاقه شدید من به طبیعت و مسافرت باعث شد تا در مسیر تورلیدری طبیعت گردی و سفرهای خاص مثل سفر با دوچرخه هم وارد بشم. یاد گرفتن چیزهای جدید برای من همیشه جذاب بوده و به نظرم این قصه هیچوقت تموم نمیشه.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *